Nedjelja, 23 Prosinac 2018 01:00

Četvrtog dana 28. BMNT "Požega 2018" pobjede ostvarile ekipe Autodijelova Tokić, Auto Robija, Play Fitnessa, Elite Academy Pakrac i Caffe bara Vertigo

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc večeras je odigrano šest utakmica četvrtog natjecateljskog dana 28. Božićnog malonogometnog turnira „Požega 2018“.

Prvu utakmicu odigrali su veterani, a u zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici Wiener osiguranje je rezultatom 5:3 svladalo Cor. Poveo je Wiener pogotkom Tomislava Topalovića već u 3. minuti, ali Cor pogocima Miroslava Papka u 4. i 13. minuti dolazi do prednosti od 1:2. S dva lijepa pogotka u 18. i 20. minuti Jasmin Benić je ponovno okrenuo rezultat u korist Wienera. Topalović je u 28. povećao na 4:2. Malu nadu Coru donio je Sebastijan Kalnak pogotkom za 4:3 u 29. minuti ali već u narednom napadu Benić svojim trećim pogotkom postiže konačni rezultat.

Nakon toga odigrano je 5 utakmica u seniorskoj konkurenciji. Auto Robi je rezultatom 6:2 svladao Sport caffe bar Mozart. Pogotke za Auto Robi su postigli Emanuel Penava (3), Ante Vidović (2) i Denis Ružman dok su strijelci za Mozart bili Antonio Nikić i Ivan Margeta.

Play Fitness je rezultatom 3:2 svladao ekipu MB Instalacije. Mirko Soldo je već u 3. minuti doveo Play u vodstvo, a izjednačio je mladi Benedikt Tokić u 4. minuti. Tek u završnici susreta Play Fitness je pogocima Luke Balića u 24. i Patrika Mijića u 26. minuti osigurao pobjedu, a Benedikt Tokić je svojim drugim pogotkom u 28. minuti postavio konačnih 3:2.

Mlada ekipa Elite Academy Pakrac uvjerljivo je rezultatom 6:1 pobijedila Darmopil Instalacije koje su povele pogotkom Josipa Pavića već u 2. minuti. Sve nakon toga bilo je u znaku odličnih, mladih Pakračana. Pogotke su postigli Tvrtko Krpan (2), Matija Vuić (2), Ivan Keć i Alen Grafina.

Ždrijeb je u istu skupinu spojio dvije ekipe Autodijelova Tokić, jednu koja igra 2. Hrvatsku malonogometnu ligu – Istok i jednu koja od ove godine nastupa u Malonogometnoj ligi veterana Požega. Pobjedu u ovom zanimljivom susretu je ostvarila ekipa Autodijelova Tokić koja je rezultatom 2:1 svladala Autodijelove Tokić Veterane. Pogotke su postigli Benjamin Banožić i Josip Banožić, a poraz veterana ublažio je Tomislav Čakalić pogotkom u posljednjoj minuti utakmice.

U posljednjem susretu četvrtog natjecateljskog dana Caffe bar Vertigo je rezultatom 5:0 svladao mladu ekipu Piper Hera. Pogotke su postigli Marko Zelenika (3), Elvis Zelenika i Miroslav Lujić.

Nakon dvodnevne stanke zbog blagdana turnir će se nastaviti u srijedu, 26. 12. kada će se u sklopu 5. natjecateljskog dana odigrati ukupno 9 utakmica (2 veteranske, 7 seniorskih).