Subota, 21 Srpanj 2018 02:00

BSK Garfield pobjednik 3. Memorijalnog malonogometnog turnira "Marijo Šarčević - Maki"

POŽEGA – Na Sportsko –rekreacijskom centru večeras su odigrane utakmice završnice 3. Memorijalnog malonogometnog turnira „Marijo Šarčević – Maki“. Čak tri četvrtfinalne utakmice odlučene su izvođenjem penala dok je samo u posljednjoj, četvrtoj MNK Birtijca prolaz osigurala u regularnih 20 minuta uvjerljivom pobjedom rezultatom 3:0 protiv odlične mlade ekipe Zlatarne Leo&Mock koja je u ovom susretu čak pet puta pogodila vratnicu.

Obje polufinalne utakmice također su završile bez pobjednika, a nakon penala u finale su ušle ekipe BSK Garfielda i MNK Pleternice. Iako su Pleterničani poveli u 4. minuti preko Pave Nikolića ekipa BSK Garfielda uspjela je preko Josipa Solića i Marka Šubare (2) postići tri pogotka, preokrenuti rezultat i doći do pobjede i naslova pobjednika 3. Makijevog Memorijala.

Za BSK Garfield prvo mjesto i novčanu nagradu od 4000 kuna osvojili su Matej Solić, Josip Solić, Marko Šubara, Filip Martinović, Josip Bulaja, Pero Vidović i vratar Ivan Solić, a prvog dana turnira nastupio je i vratar Ivan Nikolaš. Zanimljivo je da su od svojih pet nastupa na turniru igrači BSK Garfielda čak tri utakmice dobili nakon penala dok su pobjede u 20 minuta ostvarili u prvoj utakmici u skupini protiv MNK Plamena i u finalu.

Treće mjesto osvojila je ekipa MNK Birtijce koja je rezultatom 4:1 bila bolja od Fitness kluba Play. Četiri najbolje ekipe osvojile su nagradni fond od 7.500 kuna, a pehare im je ispred organizatora uručio doktor Vlado Drkulec, dopredsjednik Požeškog športskog saveza. Generalni pokrovitelj turnira  je Grad Požega.

Prvi Makijev turnir održan 01. 09. 2016. osvojio je Caffe bar Vertigo, na drugom turniru (30. 08. - 02. 09. 2017.) najbolja je bila ekipa Caffe bara Sportivo dok je treći turnir (19. - 21. 07. 2018.) osvojila ekipa BSK Garfield.  U nedjelju, 29. 07. 2018. navršit će se treća godišnjica od preranog i tragičnog odlaska dugogodišnjeg požeškog malonogometaša i nogometaša Marija Šarčevića - Makija.

3. MEMORIJALNI MALONOGOMETNI TURNIR „MARIJO ŠARČEVIĆ – MAKI“

Požega, Sportsko – rekreacijski centar, 19. - 21. 07. 2018.

REZULTATI ZAVRŠNICE - Subota, 21. 07. 2018.

Četvrtfinale

MNK Pleternica - MNK Autodijelovi Tokić 2:2 (5:3p) (Hrvoje Ančurovski 2 / Mislav Brnčić, Luka Rotim)

BSK Garfield - MNK Skenderovci 1:1 (4:3p) (Matej Solić / Nikola Đak)

Fitness klub Play - Očna optika Abrić 0:0 (3:2p)

Zlatarna Leo&Mock - MNK Birtijca 0:3 (Luka Mandić 2, Marin Majetić)

Polufinale

BSK Garfield – Fitness klub Play 1:1 (4:3p) (Josip Solić / Toni Sedlo )

MNK Birtijca – MNK Pleternica 2:2 (7:8p) (Matej Gomerčić 2 / Pavo Nikolić, Hrvoje Ančurovski)

Utakmica za 3. mjesto

Fitness klub play – MNK Birtijca 1:4 (Dino Bognar / Luka Mandić 2, Marin Majetić, Jakov Jakić)