Nedjelja, 31 Prosinac 2017 01:00

Utakmicama 9. natjecateljskog dana završio 1. krug 27. BMNT "Požega 2017" u kategorijama fonda nagrada i veterana

POŽEGA – Utakmicama 9. Natjecateljskog dana jučer je završen prvi krug 27. BMNT „Požega 2017“ za kategorije veterana i seniora. Prvo su na parket Sportske dvorane Tomislav Pirc izašli veterani Kelvina i Alabame koja je povela već u 1. minuti pogotkom Mire Raguža. Izjednačio je Eduard Pavičić u 13. Minuti, a pobjedu Alabami donio je Zoran Bošnjaković pogotkom u 23. Minuti. Obje ekipe već su i prije prošle dalje, a susret je odlučivao samo o 1. mjestu skupine 2.

Tjestenina Clarum je pobijedila ekipu vjencanja-portal. hr rezultatom 3:1 i tako osvojila 1. mjesto u skupini 3. Pogotke za Clarum postigli su Draženko Kljajić, Velimir Mežnarić i Danislav Rašić dok je počasni pogodak za vjencanja-portal.hr postigao Franjo Koporčić. U toj skupini 2. mjesto je osvojila Hvidra.

Valis Aurea je protiv Wiener osiguranja povela pogotkom Ivice Andričića dvije minute prije kraja ali je Josip Cipar u posljednjim trenucima susreta osigurao Wieneru bod i penale nakon kojih su njegovi suigrači bili uspješniji i osigurali prednost i 1. mjesto u skupini 4. dok će Vallis Aurea u četvrtfinale kao drugoplasirana ekipa te skupine.

Branitelj naslova Rampa Spin Valis se u susretu za 1. mjesto skupine 1. lako obračunala s ekipom Cora zabivši im čak 6 pogodaka. Pogotke su postigli Jako Novak (3), Davor Fuček (2) i Mijo Kostić. Nakon veterana odigrane su četiri seniorske utakmice.

Ekipi NK Papuka Velika je trebao bod u susretu protiv Caffe bara Vertigo čija je ekipa i prije ove utakmice osigurala drugi krug. Veličani su umjesto boda doživjeli težak poraz rezultatom 6:0. Pogotke za Vertigo postigli su Jurica Zrnčić (3), Luka Banić (2) i Pavo Nikolić. Tako će iz te skupine kao drugoplasirana ekipa u osmini finala igrati Fitnes klub Play koji je svoj posljednji susret protiv Auto Robija dobio bez borbe rezultatom 3:0 jer Auto Robi nije imao dovoljno igrača za nastup na svojoj posljednjoj utakmici na turniru.

Prolaz je jučer osigurala i Očna optika Abrić koja je rezultatom 4:2 svladala Vallis Aureu koja je i prije ovog susreta osigurala osminu finala. Pogotke za „Abriće“ postigli su Bruno Golić, Josip Nikolaš, Ivan Jakešević i Krešimir Plešić dok su za Aureu zabili Mario Majstorović i Alen Jelčić.

Posljednje dvije utakmice jučerašnjeg dana nisu imale rezultatskog značaja jer su te četiri ekipe već ispale iz svih kombinacija za drugi krug. NK Lipa je rezultatom 4:1 svladala Kroniku Požeško – slavonsku. Strijelci za Lipu bili su Marin Mijatović, Dominik Mitrović, Hrvoje Mijatović i Petar Oršulić dok je za Kroniku zabio Alen Protić. Mlada ekipa Piper Here bila je bolja od kutjevački ekipe Caffe bara Camel rezultatom 3:2. Pogotke za Piper Heru postigli su Ante Miličević (2) i Bruno Romić dok su za Camel zabili Milan Jakovljević i Luka Grgić. Nakon dvodnevne stanke turnir se nastavlja u utorak, 02. siječnja 2018. kada će se odigrati prve dvije četvrtfinalne utakmice kod veterana i prve četiri utakmice osmine finala u seniorskoj konkurenciji.