Petak, 29 Prosinac 2017 01:00

Novogradiški Caffe bar Rubikon pobjedom nad Magmom osigurao plasman u 2. krug 27. BMNT "Požega 2017"

POŽEGA – Sedmog natjecateljskog dana odigrano je ukupno 10 utakmica. Prvo su odigrane 4 veteranske utakmice, a nakon toga 6 utakmica fonda nagrada. U prvoj utakmici kod veterana Tjestenina Clarum je pogotkom Draženka Kljajića u 21. minuti svladala Hvidru. Nakon toga je Alabama rezultatom 3:1 bila bolja od Caffe bara 10 PVC Stolarije Portes čija se ekipa se s dva poraza oprostila od turnira dok će Alabama i Kelvin u međusobnom ogledu odlučiti tko će u ¼ finale kao prvak ili drugoplasirani skupine 2. Pogotke za Alabamu postigli su Krešo Poleti, Miro Raguž i Zoran Bošnjaković dok je jedini strijelac za „Desetku Portes“ bio Igor Mihalj.

Rampa Spin Valis je s uvjerljivih 5:1 bila bolja od Caffe bara kod Poštara. Pogotke za Rampu postigli su Jako Novak (3), Mijo Kostić i Zdravko Novak, a Miro Žunić je bio strijelac za poraženu ekipu. Wiener osiguranje je rezultatom 2:1 bilo bolje od Standarda. Pogotke su postigli Josip Cipar u 5. i Tomislav Majetić u 17. minuti dok je za Standard zabio Danijel Rađenović tri minute prije kraja. Standard se oprostio od turnira s 2 poraza, a Wiener osiguranje i Vallis Aurea će u međusobnom dvoboju odlučiti o prvom mjestu u skupini.

U kategoriji fonda nagrada jučer su prvu utakmicu odigrale ekipe Vallis Aurea i Caffe bar Leona, a očekivano je slavila Vallis Aurea i to s uvjerljivih 6:1. Pogotke su postigli Josip Solić (3), Alen Jelčić i Matej Peharda dok je počasni pogodak za Leonu postigao Nikola Đak. Vallis Aurea se plasirala u drugi krug sa tri pobjede, a posljednji susret u skupini protiv Očne optike Abrić koja ima 6 bodova će odlučiti da li će Vallis Aurea biti druga ili prva u skupini. U slučaju poraza Vallis Auree Očna optika Abrić će biti prva, a svaki drugi rezultat ostavlja Vallis Aureu na prvom mjestu skupine 8. Ako utakmica završi neodlučeno u četvrtfinale će se plasirati slavonskobrodska ekipa Caffe bara Truck koja ima 7 bodova, a u međusobnom ogledu je bolja od „Abrića“ kojima tako u posljednjem susretu igra samo pobjeda za ostanak na turniru.

Nakon toga su MNK Pleternica i kutjevački Caffe bar Camel odigrali neodlučeno, 2:2. Poveo je Camel pogotkom Saše Brblića u 7. minuti, a izjednačio je Jure Bošnjak u 10. minuti. Pogotkom Milana Jakovljevića Camel je ponovno poveo u 19. minuti, a šest minuta kasnije Adam Srdarević je postigao pogodak za konačnih 2:2. Nakon izvođenja penala prednost je otišla na stranu Pleterničana koji su slavili rezultatom 4:2. MNK Pleternica je u prvom kolu iznenadila branitelja naslova Caffe bar Samson i ostvarila pobjedu i trenutno ima 4 boda. Ako u posljednjem kolu danas pobijede mladu ekipu Piper Here malonogometaši Pleternice plasirat će se u drugi krug kao pobjednici skupine 1.

Caffe bar Sportivo je s uvjerljivih 8:1 bio bolji od NK Eminovaca No limit bara. Pogotke su postigli Marin Ištvanić (3), Krešimir Vidović (2), Mislav Včelik (2) i Matias Šulc dok je Valentin Puklavac zabio jedini pogodak za poraženu ekipu.

Novogradiški Caffe bar Rubikon je uvjerljivom pobjedom protiv Magme rezultatom 4:1 izborio drugi krug iako im je za prolaz bio dovoljan i bod u tom susretu. Pogotke su postigli Nikola Eller (2), Dario Terzić i Antun Severović dok je Petar Barić zabio jedini pogodak za Magmu koja se ovim porazom oprostila od turnira. U četvrtfinale će iz te skupine još i Baza Caffe bar koja će pobjedom protiv Restorana Marta Vina Drakulić Zarilac biti prva u skupini 4. dok će u slučaju remija ili poraza biti drugoplasirana.

Posljednja dva susreta jučerašnjeg dana nisu imali rezultatskog značaja jer su te ekipe već ispale iz borbe za prva dva mjesta u svojim skupinama. Vetovački Caffe bar Zeus je rezultatom 8:1 bio bolji od požeške ekipe Caffe bara Colosseum. Pogotke su postigli Branko Šaur (3), Jurica Kljajić (2), Vinko Kljajić (2) i Marijan Brekalo dok je počasni pogodak za Colosseum postigao Josip Bezjak. Uvjerljivu pobjedu ostvarila je i Policijska uprava Požeško – slavonska koja je rezulatom 6:0 svladala MNK Vladorenu Pizzeriu Mama mia. Pogotke su postigli Dražen Kovačević (2), Ivan Josipović (2), Siniša Jelić i Drago Čačić.

U petak, 29. prosinca odigrat će se 10 utakmica u fondu nagrada (od 16,40 do 23,20), a u subotu posljednje 4 utakmice u skupinama veteranskog turnira i posljednjih 5 utakmica u skupinama fonda nagrada. Nakon dvodnevne stanke (31. 12. i 01. 01.) turnir će se nastaviti u utorak, 02. 01. 2018. kada će se odigrati prve dvije četvrtfinalne utakmice veterana i prve četiri utakmice osmine finala u fondu nagrada.

Rezultati - Četvrtak, 28. 12. 2017. – 7. dan

Tjestenina Clarum – Hvidra 1:0 (vet)

Caffe bar 10 PVC Stolarija Portes – Alabama 1:3 (vet)

Rampa Spin Valis – Caffe bar Kod Poštara 5:1 (vet) Wiener osiguranje – Standard 2:1 (vet)

Vallis Aurea – Caffe bar Leona 6:1 (8) MNK Pleternica – Caffe bar Camel 2:2 (4:2p) (1)

Caffe bar Sportivo – NK Eminovci No limit bar 8:1 (6)

Magma – Caffe bar Rubikon 1:4 (4)

Caffe bar Colosseum – Caffe bar Zeus 1:8 (7)

Policijska uprava Požeško slavonska – MNK Vladorena Pizzeria Mama mia 6:0 (2)