Utorak, 05 Rujan 2017 02:00

Ekipa Sportivo caffe bara osvojila 2. Memorijalni malonogometni turnir "Marijo Šarčević - Maki"

POŽEGA - Utakmicama drugog kruga jučer je na Sportsko - rekrecijskom centru završio 2. Memorijalni malonogometni turnir "Marijo Šarčević - Maki" koji je organizirao Požeški športski savez pod pokroviteljstvom Grada Požege

Restoran i catering Marta je svoju četvrtfinalnu utakmicu dobio bez borbe jer branitelj naslova Caffe bar Vertigo nije mogao skupiti dovoljan broj igrača. U ostalim četvrtfinalnim utakmicama očekivane pobjede ostvarile su ekipe Autodijelova Tokić i Sportivo caffe bara dok je malo iznenađenje pobjeda ekipe juniora NK Požega protiv MNK Jakšića

U polufinalnim utakmicama nije bilo iznenađenja te su Sportivo caffe bar i Autodijelovi Tokić ostvarili plasman u finale. U utakmici za 3. mjesto NK Požega je uvjerljivo rezultatom 4:0 svladala ekipu Restorana i cateringa Marta

Finale 2. Makijevog memorijala između Sportivo caffe bara i Autodijelova Tokić bilo je neizvjesno i uzbudljivo kao i utakmica koju su ove dvije ekipe odigrale u četvrtak u skupini. Tada je rezultat bio 1:1 da bi nakon finala "Tokići" ukupnim rezultatom 9:8 osvojili prvo mjesti u skupini D. U finalu je Sportivo poveo pogotkom Matiasa Šulca u 7. minuti. U samo dvije minute Autodijelovi Tokić su preko Luke Rotima i Tomislava Banožića došli do preokreta i vodstva od 1:2 tri minute prije kraja utakmice. Nakon solo prodora i odlične asistencije Šulca pogodak za konačnih 2:2 postigao je Bruno Golić dvije minute prije kraja utakmice. Kod izvođenja penala Šulc i Nikola Miholić su zabili za Sportivo dok je kod Tokića jedino Rotim bio siguran pa je prvo mjesto osvojila ekipa Sportivo caffe bara

Za pobjedničku ekipu tijekom turnira igrali su Mario Vidović, Mario Maras, Krešimir Vidović, Bruno Golić, Matias Šulc, Miroslav Lujić, Nikola Miholić, Dinko Čuljak, Josip Pajić, Jurica Bešlić, vratar Armando Šimunović i Mario Čuljak koji je bio i voditelj ekipe.

Pehare i nagrade ispred organizatora Požeškog športskog saveza najboljim ekipama uručio je glavni tajnik Željko Mitrović.  Utakmice su dobro vodili požeški nogometni suci Goran Bošnjak, Slaven Stojanović i Branko Budaj

Marijo Šarčević - Maki bio je dugogodišnji igrač u požeškim nogometnim i malonogometnim klubovima, rođen je 01. 09. 1987., a tragično je stradao 29. 07. 2015. u istarskom Novigradu gdje je radio sezonu na moru. Ovaj turnir koji se održava u spomen na njega, igrat će se svake godine i postat će tradicionalan, a želja organizatora je da svake godine Makijev turnir raste kako organizacijski tako i po broju ekipa i visini nagradnog fonda. Prošle godine turnir je organiziran u jednom danu, na Makijev rođendan, 01. 09. 2016. uz nastup 16 ekipa, bez kotizacija i nagrada na dva betonska igrališta na Sportsko - rekreacijskom centru gdje je Maki proveo velik dio svog djetinjstva i mladosti. Ove godine nagradni fond je bio 5.000 kuna, a prijavilo se ponovno 16 ekipa. Turnir je odigran u tri dana, završnica je ponovno trebala biti 01. rujna, ali je zbog kiše pomaknuta na ponedjeljak, 04. rujna. Naredne, 2018. godine 3. Makijev memorijal održat će se kroz 6 natjecateljskih dana u prvoj polovici lipnja, uz veći broj ekipa i još bogatiji nagradni fond. Taj termin je pogodniji jer tada nema treninga i prvenstvenih utakmica velikog nogometa. Tako će Požega dobiti pravi ljetni malonogometni turnir koji će se uz to igrati  u čast našem Makiju.

2. MEMORIJALNI MALONOGOMETNI TURNIR „MARIJO ŠARČEVIĆ – MAKI“

REZULTATI ZAVRŠNICE :

Ponedjeljak, 04. 09. 2017.

Četvrtfinale

Caffe bar Vertigo – Restoran i catering Marta 0:3 bb

NK Požega – MNK Jakšić 3:2 (Matej Suljić, Mario Janota, Luka Filipović / Stjepan Šilhan 2)

MNK Birtijca Šumanovci – Sportivo caffe bar 0:2 (Miroslav Lujić, Matias Šulc)

Prvča – Autodijelovi Tokić 1:3 (Josip Škoda / Tomislav Banožić, Miroslav Papak, Josip Banožić)

Polufinale

Restoran i catering Marta – Sportivo caffe bar 0:3 (Matias Šulc 2, Miroslav Lujić)

NK Požega – Autodijelovi Tokić 0:2 (Tomislav Banožić 2)

Utakmica za 3. mjesto

Restoran i catering Marta – NK Požega 0:4 (Ronaldo Hodak, Luka Filipović, Matej Suljić, Krešo Jakoubek)

Finale

Sportivo caffe bar – Autodijelovi Tokić 2:2 (4:3 penali) (Matias Šulc, Bruno Golić / Luka Rotim, Tomislav Banožić)

Pročitano 3170 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 05 Rujan 2017 11:07