Utorak, 04 Travanj 2017 02:00

Odigrano posljednje kolo Malonogometne lige veterana Požega - sezona 2016./2017.

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc u nedjelju, 02. travnja odigrane su sve utakmice posljednjeg, 18 kola Malonogometne lige veterana Požega. U prvom susretu Rampa Spin Valis je uvjerljivo svladala Bećare rezultatom 12:5. Pogotke za Rampu postigli su Zdravko Novak (4), Goran Stevanović (3), Mijo Kostić, Nikola Zirdum, Zdenko Biondić i Dalibor Varela uz jedan autogol Bećara za koje su strijelci bili Igor Vala (3), Vladimir Karan i Draženko Kljajić.

U susretu koji je direktno odlučivao o drugom mjestu Kelvin je rezultatom 5:2 svladao Euromodul Rijeku kojem je i bod bio dovoljan da zadrži drugo mjesto. Nakon što u prvom dijelu utakmice nije bilo pogodaka Kelvin je u vodstvo doveo Dražen Pekčec pogotkom u 23. minuti. U samo četiri minute Euromodul je došao do preokreta. U 24. minuti Danislav Rašić glavom poravnava rezultat, a u 27. minuti Velimir Mežnarić špicom donosi prednost Euromodulu. Svojim drugim pogotkom Pekčec je poravnao na 2:2. Najbolji strijelac Kelvina Željko Mitrović u 34. minuti donosi novu prednost svojim suigračima, a u 37. postiže pogodak i za 4:2. Pobjedu Kelvina u posljednjoj minuti potvrdio je Milivoj Mahaček pogotkom za konačnih 5:2. Tako je Kelvin osvojio drugo mjesto, a Euromodul je uspješnu sezonu završio na trećem mjestu.

Igrači novog prvaka Alabame odigrali su neodlučeno, 3:3 s ekipom Prvog hrvatskog redarstvenika. Pogotke za Alabamu postigli su Miro Raguž, Zoran Bošnjaković i Dinko Šulc dok su za PHR zabili Zoran Jušić (2) i Zlatko Matanović.

Pilana Blatančić pobijedila je Standard rezultatom 7:3. Pogotke za „Blatančiće“ postigli su Sebastijan Kalnak (3), Rajko Mijatović (3) i Tomislav Blažević. Za Standard su strijelci bili Tomislav Ivanešić, Kristijan Kovačević i Mirko Vinković. U posljednjem susretu 18. kola i sezone 2016./2017.

Vallis Aurea je rezultatom 9:4 svladala Hvidru. Četiri pogotka za Aureu postigao je najbolji strijelac lige Gojko Soldo, a po dva su dodali Borislav Jukić i Ivica Malnar dok se jednom u strijelce upisao Stipo Martinović. Pogotke za Hvidru postigli su njihov najbolji strijelac Mario Jakovac (2), Mario Čuljak i Damir Papak.

Tri najbolje ekipe nagrađene su peharima koje im je ispred organizatora lige uručio predsjednik Požeškog športskog saveza Nino Abramović. Već po tradiciji igrači novog prvaka dobili su i zlatne medalje za uspomenu na osvojeni naslov prvaka.

Prvi hrvatski redarstvenik i Hvidra moraju međusobno odigrati dvije zaostale utakmice narednog vikenda kako bi se formirala konačna ljestvica MNLV Požega 2016./2017. Sve utakmice lige dobro je vodio legendarni požeški nogometni i malonogometni sudac Zdravko Matijević širom Požeštine poznatiji pod nadimkom "tata".

Prije posljednjeg kola Gojko Soldo i Danislav Rašić bili su sa po 25 pogodaka poravnati u poretku za najboljeg strijelca. Kako je Soldo zabio četiri, a Rašić jedan pogodak naslov najboljeg strijelca ponio je Gojko Soldo (Vallis Aurea) sa 29 pogodaka. Trofej će mu biti uručen na utakmici 1. kola nove sezone Malonogometne lige veterana Požega koja će krenuti početkom listopada, a koja bi po najavama mogla biti povećana za jednu ili čak dvije ekipe.