Utorak, 28 Ožujak 2017 02:00

U 17. kolu MNLV Požega Standard ostvario prvu pobjedu, a Alabama prvi put poražena

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc u nedjelju, 26. ožujka odigrane su utakmice 17. kola Malonogometne lige veterana Požega. Hvidra je susret protiv Bećara dobila bez borbe jer se ekipa Bećara nije pojavila u predviđeno vrijeme.

U derbiju kola Kelvin je rezultatom 4:3 svladao Alabamu kojoj je to prvi prvenstveni poraz. Prvak je poveo u 11. minuti pogotkom Dinka Šulca, ali je Kelvin do poluvremena sa dva pogotka Petra Čuljka u 16. i 19. minuti došao do prednosti od 2:1. Miro Raguž je izjednačio u 23. minuti, ali Čuljak svojim trećim pogotkom već u 25. minuti ponovno donosi prednost Kelvinu, a Željko Mitrović u 33. minuti podiže prednost na 4:2 da bi Raguž svojim drugim pogotkom u 37. minuti ublažio poraz ekipe novog starog prvaka koja tako ipak neće osvojiti naslov prvaka MNLV Požega bez poraza. I u prošloj sezoni igrači Kelvina bili su uspješni protiv prvaka Alabame kojoj su nanijeli jedina dva poraza u sezoni dok ove sezone uz jednu pobjedu imaju i remi iz prvog dijela sezone.

Prvu pobjedu u ovoj sezoni ostvarili su igrači Standarda koji su rezultatom 2:1 bili bolji od Prvog hrvatskog redarstvenika. Oba pogotka za Standard postigao je Zvonko Jakobović dok je jedini strijelac za PHR bio Marijan Kovačević.

Euromodul Rijeka je rezultatom 3:1 bio bolji od Vallis Auree. Pogotke za Euromodul postigli su Ilija Šubara, Danislav Rašić i Krešimir Miškulin dok je za Vallis Aureu zabio Ivica Malnar.

U posljednjem susretu 17. kola Rampa Spin Valis je s uvjerljivih 5:1 svladala Pilanu Blatančić. Pogotke za Rampu postigli su Goran Stevanović (3) i Mijo Kostić (2), a za „Blatančiće“ je počasni pogodak postigao Ivica Stojčević.

Utakmice posljednjeg, 18. kola igraju se u nedjelju, 02. travnja. Sastaju se Rampa Spin Valis - Bećari (8,00), Euromodul Rijeka – Kelvin (8,50), Alabama – Prvi hrvatski redarstvenik (9,40), Standard – Pilana Blatančić (10,30) i Hvidra – Vallis Aurea (11,20). Zapisničara treba osigurati ekipa Rampe Spin Valis.

Nakon utakmice Euromodul Rijeka - Kelvin, a prije utakmice Alabama - Prvi hrvatski redarstvenik (u 9,35 sati) predsjednik Požeškog športskog saveza Nino Abramović uručit će pehare za prva tri mjesta Alabami, Euromodulu i Kelvinu. Ekipe Euromodula Rijeka i Kelvina će u međusobnom susretu odlučiti tko će sezonu završiti na drugom, a tko na trećem mjestu. Euromodulu je za drugo mjesto dovoljan i bod dok Kelvinu igra samo pobjeda.