Utorak, 22 Prosinac 2015 01:00

Rubikon uspješno krenuo u obranu naslova pobjednika BMNT "Požega"

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc jučer su odigrane prve četiri utakmice 25. Božićnog malonogometnog turnira „Požega 2015“. Turnir su otvorili prošlogodišnji pobjednici igrači Caffe bara Rubikon koji su očekivano bili bolji od Vinarije Svoboda Stražeman i pobijedili rezultatom 5:0. Pogotke su postigli Ivan Kašljević (2), Matej Ivanović, Nikola Eller i Dario Terzić.

Nakon te utakmice odigran je drugi susret skupine 1. u kojem su igrači Restorana Stari grad iznenadili favorita ekipu Vallis Aurea i odigrali neodlučeno 1:1, a nakon toga i stekli prednost nakon izvođenja penala (3:4 penali). U regularnom dijelu utakmice poveli su igrači Vallis Auree pogotkom Tomislava Valentića u 13. minuti. Izjednačenje i penale Starom gradu donio je Josip Čuljak pogotkom u 20. minuti. Za Vallis Aureu sigurni izvođači bili su Tomislav Valentić i Mario Abramović dok su za Stari grad iz penala zabili Ivan Lončar, Josip Čuljak i Trpimir Vrljić.

U trećoj utakmici dana ekipa Varteksa 97 uvjerljivo je rezulatom 7:0 svladala NK Parasan Golobrdce. Trostruki strijelci za odličnu mladu ekipu Varteksa koja je na prošlim turnirima nastupala pod imenom AG Gradnja 97 bili su Marko Šubara i Roberto Bognar dok je jedan pogodak postigao Leo Mikić.

U posljednjoj utakmici prvog natjecateljskog dana MNK Moby dick je s minimalnih 2:1 svladao odličnu ekipu Jedino Požega. Ekipa iz Batrine povela je pogotkom Antuna Grgurovića u 8. minuti. Za Jedino Požega izjednačio je Andro Brkić u 10. minuti. Važnu pobjedu Moby dicku donio je Tomislav Jurković u 26. minuti. Igrači Jedino Požege imali su svoje dobre prilike koje nisu realizirali i bili su blizu pozitivnog rezultata u ovoj utakmici.

U utorak, 22. prosinca na programu je pet utamica drugog natjecateljskog dana. Na parket Sportske dvorane Tomislav Pirc istrčat će prošlogodišnji polufinalisti Azzuro Sibinj (3. mjesto) i Crna legija (4. mjesto).