Nedjelja, 10 Svi 2015 02:00

Domaći poraz košarkaša Požege

POŽEGA - Košarkaši Požege jučer su poraženi i u osmoj utakmici kvalifikacija za A1 Hrvatsku košarkašku ligu.

U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc poraženi su od KK Podravac rezultatom 65:78 u 9. kolu kvalifikacija.

Nakon prve četvrtine gosti su imali samo pola koša prednosti (26:27), a na poluvremenu razlika je bila 5 poena (37:42).

U posljednju četvrtinu ušlo se s rezultatom 56:62 ali su do kraja utakmice košarkaši Podravaca sa 6 otišli na 13 koševa prednosti.

Požeški košarkaši bili su ravnopravni tijekom cijelog susreta.

Domaći sastav odigrao je cijelu utakmicu sa samo 7 igrača dok su gosti koristili jednog igrača više.

Kod Požege ponovno je najviše koševa postigao Bruno Čelebija (19) koji je i najbolji strijelac kluba u ovim kvalifikacijama.

Krunoslav Rimac dodao je 14 poena, Martin Bušić 10, Dario Rich 9, Antun Štivičić 8, a Filip Kojanović 5.

U strijelce se nije upisao samo Horvat.

Kod Podravca najviše koševa postigao je Ivan Šiprak (20).

U drugom susretu 9. kola Škrljevo je u gostima rezultatom 80:82 svladalo Hermes Analiticu.

S ovom pobjedom Škrljevo je kolo prije kraja kvalifikacija osiguralo prvo mjesto i status A1 ligaša u sljedećoj sezoni.

Košarkaši Škrljevo tako su u trećem uzastopnom pokušaju kroz kvalifikacije uspjeli doći do prve lige.

Hermes Analitica ne smije u posljednjem kolu od Virja izgubiti više od 11 razlike da bi sačuvalo drugo mjesto koje osigurava dodatno razigravanje i dvije utakmice s posljednjim klubom Lige za ostanak A1 lige (Split ili Gorica).

Kolo prije kraja kvalifikacija Škrljevo je na prvom mjestu s omjerom 6-1, Hermes Analitica je druga (5-2), Podravac treći (4-3), Jazine Arbanasi četvrti (3-4), a Požega peta (0-8).

U posljednjem, 10. kolu košarkaši Požege su slobodni, Podravac dočekuje Hermes Analiticu a Škrljevo je domaćin Jazinama.

Pročitano 2086 puta Poslijednja izmjena dana Nedjelja, 10 Svi 2015 08:21