Petak, 01 Svi 2015 02:00

KK Požega uvjerljivo poražena od Jazina

POŽEGA - Košarkaši Požege poraženi su i u šestom susretu kvalifikacija za A1 Hrvatsku košarkašku ligu.

U Sportskoj dvorani "Tomislav Pirc" KK Požega jučer je uvjerljivo poražena od igrača KK Jazine Arbanasi (Zadar) rezultatom 63:103.

Kako je utakmica odmicala Jazine su sve više povećavale svoju prednost da bi na kraju utakmica završila sa 40 poena razlike.

Nakon prve četvrtine rezultat je bio 11:27 za goste, a na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Zadrana rezultatom 27:54.

U posljednju četvrtinu utakmice gosti su ušli s 35 poena razlike (48:83).

Sigurno bi susret bio ravnopravniji da je trener Požege Vladimir Englman mogao računati na četiri igrača koja su se ozljedila krajem prvenstva A2 lige Istok i početkom kvalifikacija (Slaven Soldo, Ante Ćališ, Darko Pezer, Domagoj Norac).

Taj četverac je imao najbolji učinak u osvajanju naslova prvaka i to dovoljno govori koliko nedostaju u posljednjim utakmicama.

Kod domaćih je ponovno naviše poena postigao Bruno Ćelebija (18) koji je i najbolji strijelac KK Požega u ovim kvalifikacijama.

Dobro su odigrali i Krunoslav Rimac i Dario Rich koji su postigli oba po 13 koševa.

Kod Požege u strijelce su se još upisali Martin Bušić (8), Sven Abramović (5), Antun Štivičić (4) i Filip Kojanović (2).

Određenu minutažu kod domaće ekipe dobili su i M. Horvat, M. Gorjanac, D. Jozić, D. Lukačević i M. Štivičić.

Kod gostiju najbolji strijelac bio je Slovak Milan Žiak sa 25 poena, a Goran Fodor dodao je 24 koša.

Zadrani su dominirali pod obručima te su imali 48 skokova, a Požežani samo 22.

U drugom susretu 7. kola u nedjelju, 03. svibnja u Virju se sastaju KK Podravac i KK Škrljevo. U ovom kolu slobodna je Hermes Analitica.

U 8. kolu Požega gostuje kod Škrljeva, a Jazine dočekuju Hermes Analiticu.

Posljednju utakmicu kvalifikacija košarkaši Požege odigrat će u 9. kolu na svom parketu protiv KK Podravac koji je u ove kvalifikacije ušao kao autsajder i na papiru najslabija ekipa, a sada se prometnuo u ozbiljnog kandidata za 2. mjesto.

U poslejdnjem, 10. kolu KK Požega je slobodna.