Ponedjeljak, 04 Studeni 2019 01:00

Plamene nakon produžetaka slavile na gostovanju kod ŽKK Brionka Pula u 4. kolu 1. HKL

PULA - Četvrto kolo 1. Hrvatske ženske košarkaške lige bilo je kolo gostujućih ekipa. Sve redom su pobijedile, a najtežu je pobjedu izborila ekipa Vladimira Englmana (Plamen Požega) u Puli protiv Đukićeve Brionke Pula. Tek je produžetak odlučio pobjednika. Tijesnim ali “slatkim” rezultatom slavile su i Zadranke u Splitu te Medveščak u Rijeci, a u derbiju kola u Šibeniku dubrovačka Ragusa je pobijedila Šibenik i istaknula kandidaturu za najviša postolja. Trešnjevka 2009 je očekivano dobila Zagreb.

U Puli je odigrana interesantna utakmica u kojoj domaće igračice nisu uspjele kapitalizirati svoje vodstvo u tri četvrtine utakmice, a pogotovo bolju igru u trećoj četvrtini u kojoj su mogle prelomiti utakmicu nakon vodstva od devet poena razlike. Gošće su svojom upornošću došle do izjednačenja u posljednjoj minuti regularnog dijela, dok domaće igračice nisu uspjele realizirati dva svoja napada za pobjedu te izjednačeni rezultat od 88:88 dovodi do produžetka. U produžetku su domaće igračice imale vodstvo od 96:94 dvije minute do kraja, ali uz nekoliko pogrešaka te odlučujućom serijom od sedam poena Požege, pobjeda je iskliznula iz ruku. Gošće su prihvatile ono što su domaće igračice propustile i odnijele pobjedu iz Pule. Kod domaćih djevojaka igru su predvodile kapetanica Maja Ramljak s 26 poena, 11 skokova i 4 asistencije te Sara Borić s rijetkim triple double učinkom ženskoj košarci – 24 poena, 12 skokova i 10 asistencija i sve to uz punih 45 minuta na parketu. Za Požegu je najviše poena ubacila Andrea Glomazić – 18 poena uz 6 asistencija, dok je najefikasnija bila Davis Princess sa 16 poena, 7 skokova, 9 asistencija i 4 osvojene lopte. Po 17 poena dodale su Lana Hrmić i Ella Đukić.

Vladimir Englman, trener Plamen Požege: „Interesantna utakmica s puno koševa, u kojima su se moje igračice uspjele vratiti nakon zaostataka i svojom upornošću došle do vrijedne pobjede.“

Ivan Đukić, trener Brionke Pule: „Ne znam što reći nakon ovog poraza, dosta nekontroliranih odluka u našoj igri, na kraju regularnog djela i pogotovo na kraju produžetka, što nam je odnijelo pobjedu.“

Ove dvije ekipe ponovno će se sastati već u subotu, 09. 11. u Požegi kada će s početkom u 16,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc odigrati utakmicu Kupa Ružice Meglaj Rimac.

Brionka Pula – Plamen Požega 100:105 (26:26, 17:21, 29:18, 16:23, 12:17)

Brionka Pula: Đukić 13, Pjevac 2, Đikić -, Perić 17, Borić 24, Franić 0, Bećirović -, Barukčić -, Ramljak 26, Delić -, Simović 18. Trener: Ivan Đukić

Plamen Požega: Davis 16, Benić -, Županić 0, Bašić 4, Glomazić 18, A.Berger -, Vojvodić 9, Lea Hrmić 13, Đukić 17, Lana Hrmić 17, M.Berger -, Warren 11. Trener: Vladimir Englman

(Hrvatski košarkaški savez, Foto : ŽKK Brionka Pula)

Pročitano 1602 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 04 Studeni 2019 19:27