Ponedjeljak, 20 Veljača 2017 01:00

Košarkaši Požege pobijedili na gostovanju u Vinkovcima u 16. kolu A2 Hrvatske košarkaške lige - Istok

VINKOVCI - Košarkaši Požege u 16. kolu A2 Hrvatske košarkaške lige - Istok su gostovali u Vinkovcima kod istoimenog kluba koji je posljednji na ljestvici. Ekipa trenera Daria Richa ostvarila je pobjedu za sigurni ostanak u ligi, a mozda čak i za pomak u sredinu tablice.

Utakmica je bila vrlo neobičnog tijeka. Požežani su vodili deset poena razlike ( 16:26), a nakon toga Vinkovčani do poluvremena smanjuju na 2 razlike (38:40).

Treća četvrtinu je Požega dobila rezultatom 9:31 i tako usmjerila utakmicu prema sigurnoj pobjedi konačnim rezultatom 75:89.

Krešimir Herceg je imao statistiku od 21 poena, 10 skokova i 11 asistencija i tako ostvario "triple double" što je prava rijetkost na terenima A2 lige.

Mladi Sven Abramovic je u ovom susretu bio prvi strijelac Požege sa 24 poena, a to mu je i najveći broj koševa postignut na seniorskoj utakmici do sada.

Požega je trenutno na pretposljednjem, 8. mjestu sa 17 bodova (4 pobjede, 9 poraza).

Standardno solidan bio i centar Ante Ćalis sa 21 poenom. U sljedećem, 17. kolu KK Požega igra protiv KK Županja koja je četvrta na ljestvici sa 21 bodom. Utakmica se igra u nedjelju, 25. veljače s početkom u 17,00 sati. S pobjedom u ovom susretu požeški košarkaši približili bi se sredini ljestvice.

Protiv Vinkovaca su u subotu bili uspješni i juniori Požege koji su u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc pobijedili rezultatom 91:87. Požega je vodila tijekom cijele utakmice, najveća prednost je bila 17 razlike. Četiri minute prije kraja gosti su došli u prednost od pola koša (75:76).

Tricom Domagoja Jozića 45 sekundi prije kraja Požega je došla do odlučujuće prednosti. Najviše koševa postigao je Sven Abramović (32), a odlično je odigrao i Henrik Hofman koji je dodao 17 koševa, 9 skokova i 6 asistencija. Požega je trenutno četvrta od osam sastava sa skorom od 6 pobjeda i 7 poraza.

Pročitano 1696 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 20 Veljača 2017 09:53