Ponedjeljak, 23 Studeni 2015 01:00

Uvjerljiva domaća pobjeda košarkašica Plamen Požega

POŽEGA - Košarkašice Plamen Požege u 6. kolu A2 Hrvatske ženske košarkaške lige (skupina A) ostvarile su uvjerljivu pobjedu protiv ŽKK Radost (Čakovec) od čak 58 poena razlike.

U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc Plamene su pobijedile rezultatom 97:39. Na poluvremenu je rezultat bio 48:27. Igračice Radosti tek su u prvoj četvrtini bile ravnopravan protivnik i bile u egalu (15:15).

Nakon toga su se Požežanke razigrale. Drugu četvrtinu dobile su rezultatom 33:12, treću 27:4, a četvrtu 22:8).

Ekipu je s klupe vodila Kristina Soldo, dugogodišnja igračica Plamen Požege koja ovu sezonu pauzira zbog ozljede. Trener Plamenih Vladimir Englman nije mogao biti na utakmici jer se ima obveza u reprezentaciji.

U ostalim susretima postignuti su sljedeći rezultati : Vindi (Varaždin) - Jabuka-Zaprešić 56:64, Folka Borovje - Mursa 55:80 i Podravac - Koprivnica 77:61.

Plamene su trenutno na trećem mjestu sa 9 bodova. Dvije vodeće ekipe su Mursa i Podravac koje imaju svih 5 pobjeda i maksimalnih 10 bodova.

U sljedećem, 7. kolu (28. 11.) požeške košarkašice gostuju u Koprivnici kod istoimenog kluba.

U ostalim susretima sastaju se Radost - Vindi, Mursa - Podravac i Brod - Folka Borovje. Slobodna je Jabuka-Zaprešić.

ŽKK PLAMEN POŽEGA - ŽKK RADOST 97:39 (15.15, 33:12, 27:4, 22:8)

PLAMEN POŽEGA - Lana Hrmić 27, Ana Vojtulek 25, Martina Lovrić 10, Petra Lovrić 8, Lorena Soldo 7, Martina Pandža-Brnić 5, Martina Berger 4, Laura Bašić 4, M Trnokop 3, Mihaela Devčić 2, Teodora Sakoman 2, Kristina Soldo

RADOST -  Laura Bašek 12, Dunja Đokić 9, Vanja Živković 8, Jana Kranjčec 6, Simona Zdolec 2, V Štrukelj 2, K Škoda, M Hrkač, Amalija Kranjčec, H Polanec, I Obadić

Pročitano 2250 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 23 Studeni 2015 09:47