Nedjelja, 01 Studeni 2015 01:00

Prva pobjeda košarkaša Požege u novom prvenstvu

POŽEGA - Košarkaši Požege jučer su u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc odigrali utakmicu 4. kola A2 Hrvatske košarkaške lige Istok.

Protivnik igračima trenera Daria Richa bio je Košarkaški klub "Vrijednosnice Osijek" iz Darde.

Pomlađena ekipa Požege poražena je u prva tri kola i u ovoj utakmici Požežani jednostavno nisu smjeli kiksati.

Požega je na kraju dobila utakmicu sa 18 poena razlike rezultatom 89:71 (25:16, 23:22, 25:7, 16:26).

Požežani su na poluvremenu imali deset poena razlike (48:38).

Posebno dobro su odigrali treću četvrtinu koju su dobili sa 18 poena razlike.

Kako je utakmica tada već bila odlučena (28 razlike) u posljednjoj četvrtini došlo je do malog opuštanja jer je trener Rich dao priliku i igračima s manjom minutažom pa su gosti smanjili razliku na 18 i došli do podnošljivog poraza.

U ostalim susretima postignuti su ovi rezultati : Đakovo - Rekord tim 86:79, Vukovar - Borovo 48:62, Strmac - Vinkovci 74:81, Osječki sokol - Županja 90:74. U ovom kolu slobodno je bilo Belišće.

U vodstvu su Vinkovci i Strmac sa po 7 bodova, a Požega je trenutno na devetom mjestu sa 5 osvojenih bodova.

U sljedećem, 5. kolu Požega gostuje u Belišću kod istoimenog kluba (07. studenog).

U 6. kolu košarkaši Požega su slobodni (14. studenog).

Pred svojim navijačima požeški košarkaši će ponovno igrati tek za tri tjedna, u subotu 21. studenog kada dočekuju Vukovar.

POŽEGA - VRIJEDNOSNICE OSIJEK (Darda) 89:71  (25:16, 23:22, 25:7, 16:26)

POŽEGA- Krešimir Herceg 22, Martin Bušić 22, L Grgurić 13, Karlo Grgurić 7, Antun Štivičić 6, Marko Leko 6, Josip Ševkušić 6, Filip Kojanović 5, Sven Abramović 2, M Gorjanac 0, Dario Rich 0, Domagoj Jozić 0.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK (Darda) -  Luka Ilić 13, Jakov Šarac 12, Simon Matišić 12, Matej Petrić 10, Antonio Žulj 9, Filip Zagrajski 9, Ivo Vincetić 6, Marko Vincetić 0, Kristian Meglić 0, Filip Jakov Mišić 0.

Pročitano 1991 puta Poslijednja izmjena dana Nedjelja, 01 Studeni 2015 20:56