Ponedjeljak, 26 Listopad 2015 01:00

Porazi košarkaša i košarkašica Požege u gostima

BOROVO/VIRJE - Košarkaši i košarkašice Požege ovog vikenda su svoje prvenstvene utakmice odigrali u gostima.

KK Požega je poražen na gostovanju u Borovu rezultatom 93:64 u utakmici 3. kola A2 Hrvatske košarkaške lige Istok.

Najraspoloženiji u redovima Požege bio je mladi Sven Abramović koji je ubacio 14 koševa. Dobro su odigrali i Josip Ševkušić koji je postigao 12 koševa te Filip Kojanović sa 11 poena.

Ekipa trenera Daria Richa u ovom susretu bila je oslabljena neigranjem iskusnog Krešimira Hercega.

Već nakon prve četvrtine domaći košarkaši su imali 14 poena prednosti i utakmica je praktično odlučena. Najveću prednost Borovo je imalo u trećoj četvrtini kada je bilo 32 razlike ali je na kraju susret završio sa 29 poena prednosti za domaće.

U ostalim susretima postignuti su sljedeći rezultati : KK Vinkovci - HKK Vukovar 73:63, KK Županja - KK Đakovo 76:85, Vrijednosnice OS Darda - KK Belišće 66:81 i KK Rekord Tim - KK Strmac 86:95.

Požega je u tri odigrana kola tri puta poražena te je trenutno na posljednjem, jedanaestom mjestu.

U subotu, 31. listopada s početkom u 16,00 sati požeški košarkaši na svom parketu u 4. kolu dočekuju KK Vrijednosnice Osijek (Darda).

KK BOROVO - KK POŽEGA 93:64 (25:11, 22:20, 22:16, 24:17)

KK BOROVO - Mario Rajšić 24, Srđan Brocić 20, Aleksandar Pejaković 15, Mihael Bekavac 10, Dražen Pejić 6, Aleksandar Kapović 6, Dario Pušić 6, Mario Madžar 4, Dalibor Đerić 2, Tomislav Bobinac 0, Dušan Knežević 0.

KK POŽEGA - Sven Abramović 14, Josip Ševkušić 12, Filip Kojanović 11, Antun Štivičić 6, Martin Bušić 5, Dubravko Lukačević 4, Domagoj Jozić 3, Karlo Grgurić 3, Marko Leko 3, Dario Rich 2, M Gorjanac 1

Košarkašice Plamen Požega u 2. kolu A2 Hrvatske ženske košarkaške lige skupina A gostovale su u Virju gdje su poražene od domaćeg Podravca rezultatom 62:54.

Požeške košarkašice odigrale su loše prve dvije četvrtine u kojima su postigle po 6 koševa te su nakon 20 minuta igre domaće košarkašice imale velikih 19 koševa prednosti (31:12).

U drugom dijelu utakmice puno bolja igra Plamenih koje su postigle po 21 koš u svakoj četvrtini ali to nije bilo dovoljno za potpuni preokret već samo za podnošljiv poraz od osam poena razlike.

Najbolja kod Plamenih bila je Martina Lovrić sa 18 postignutih koševa.

U ostalim susretima postignuti su sljedeći rezultati : ŽKK Brod - KK Jabuka Zaprešić 70:66, KK Mursa - ŽKK Radost 93:50.

Utakmica ŽKK Vindi - ŽKK Folka Borovje igra se u utorak, 27. listopada.

Nakon dva odigrana kola Plamene su na drugom mjestu sa 3 boda.

ŽKK PODRAVAC - ŽKK PLAMEN POŽEGA 62:54 (11:6, 20:6, 14:21, 17:21)

ŽKK PODRAVAC - Danijela Bukovčan 24, Valentina Šimunić 16, Ema Šimunić 10, Ana Brezak 5, Marta Hrastić 4, Klara Vinković 2, Tamara Drljanovčan 1, Mihaela Senjan 0, Lana Dolar 0, Ema Cik 0, Lea Hrženjak 0, Viktorija Ćurić 0.

ŽKK PLAMEN POŽEGA - Martina Lovrić 18, Martina Pandža-Brnić 11, Ana Vojtulek 8, Petra Lovrić 6, Lana Hrmić 4, Laura Bašić 3, M Trnokop 2, Lorena Soldo 0, T Gerbec 0, Mihaela Devčić 0, Martina Berger 0.

Pročitano 1849 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 26 Listopad 2015 10:06