Četvrtak, 23 Listopad 2014 02:00

U Grabriku održan Kup Slavonije i Baranje u gimnastici

POŽEGA- Mladi gimnastičari iz požeškog Gimnastičkog Društva "Sokol" ekipni su pobjednici u kadetskom i juniorskom Kupu Slavonije i Baranje u C i D programu. Posljednje kolo kupa održano je u sportskoj dvorani Grabrik u subotu, 18. listopada a nastupilo je stotinjak mladih gimnastičara. Osim Požežana nastupili su još i gimnastičari iz Osijeka, Vukovara, Slavonskog Broda, Belog Manastira, Vukovara, Pleternice i Đakova. U D programu kod kadeta su od Požežana sudjelovali Gabrijel Šunjo, Luka Miloš, Domagoj Jurković, Ivan Horvat, Ante Matešić, Leon Pejša te Nikola Macaljuk koji je osvojio 2. mjesto i Jure Obradović koji je osvojio 1. mjesto u pojedinačnom plasmanu. Dječaci Sokola osvojili su ekipno prvo mjesto. U D programu kod juniora natjecali su se: Gabrijel Aladrović, Leo Lelas, Ivan Aušprung, Fran Josipović, Petar Šarčević, Matija Markanjević koji je osvojio 3. mjesto, Matko Badrov koji je osvojio 2. mjesto i Alen Miić, koji je osvojio 1. mjesto u pojedinačnom plasmanu. Junior su također osvojili ekipno prvo mjesto. U C programu kod juniora Bruno Devčić osvojio je 1. mjesto pojedinačno dok je kod kadeta u C programu Jan Letić osvojio 1. mjesto. Ujedno je održano natjecanje i za djevojčice u C i B programu. Za GD Sokol su natjecale u kategoriji mlađih kadetkinja u C programu: Tea Čavec, Gabrijela Jurić i Marija-Ljubica Nosić. U kategoriji - kadetkinje C programa natjecale su: Antonija Nigović, Jelena Nigović i Lorena Kukić. U zahtjevnom B programu u kategoriji juniorki natjecale su se Andrea Došlić koja je osvojila 3. mjesto u pojedinačnom plasmanu i Tonka Pavelić koja je osvojila 1. mjesto u istoj kategoriji juniorki B programa.